Suudi Arabistan ilk kez güzellik yarışmasına katılacak

27 yaşındaki Rumy Alqahtani’nin katılacağı yarışma 28 Eylül Cumartesi günü gerçekleşecek. ABD merkezli Miss Universe Organization tarafından düzenlenen yarışma, bu yıl Meksika’da düzenleniyor.

Instagram hesabından açıklama yapan Alqahtani, “Miss Universe 2024 yarışmasına katılmaktan onur duyuyorum. Bu, Suudi Arabistan Krallığı’nın Kainat Güzeli yarışmasına ilk katılması anlamına geliyor.” dedi.

Diş hekimliği alanında lisans derecesine sahip bir model olan Alqahtani, Suudi Arabistan Güzeli unvanını aldı ve bir dizi yarışmada krallığı temsil etti.

Aslen Riyad’lı olan genç kadın, dijital içerik yaratıcısı olmasının yanı sıra model olarak da çalışıyor ve birkaç gün önce Suudi Arabistan’daki kadınlar için çok önemli bir an olan güzellik yarışmalarında ülkesini temsil etmek üzere seçildi.

Alqahtani, Miss Suudi Arabistan tacının yanı sıra Miss Middle East (Suudi Arabistan), Miss Arab World Peace 2021 ve Miss Woman (Suudi Arabistan) gibi birçok prestijli unvana da sahip.
Ancak Alqahtani yalnızca modayla ilgilenmedi. Akademik kariyeri, bu tür bir eğitim almamış yurttaşlarının çoğuyla karşılaştırıldığında aynı derecede dikkat çekicidir.

Diş hekimliği diplomasına sahip, İngilizce, Fransızca ve Arapça konuşabiliyor ve dünya çapında birçok kadına ilham kaynağı oluyor. Instagram profilinde halihazırda 1 milyon takipçi var ve bu sayının güzellik yarışmalarından sonra önemli ölçüde artması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir